АДВОКАЦІЯ ЗАТВЕРДЖЕННЯ МІСЦЕВИХ ЦІЛЬОВИХ ПРОГРАМ З ПРОФІЛАКТИКИ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ ШЛЯХОМ ВАКЦИНАЦІЇ ДІВЧАТ
ВІКОМ 9-14 РОКІВ

Рак шийки матки є захворюванням, яке можна попередити. Наш Фонд активно працює над цим, адвокатуючи створення та підтримку цільових Програм з вакцинації дівчаток проти вірусу папіломи людини.

Причиною раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ) – інфекція, що передається статевим шляхом. Понад 70% випадків раку шийки матки спричиняються двома різновидами вірусу папіломи людини – 16 та 18 типами.
Вакцина захищає від інфікування найбільш небезпечними типами вірусу папіломи людини (6, 11, 16, 18), завдяки чому попереджує виникнення пов’язаних з цими вірусами онкологічних захворювань та є на сьогодні найбільш ефективним засобом профілактики цього захворювання.
Підраховано, що оцінюваний довготерміновий ефект від вакцинацій проти ВПЛ за 15-20 років призведе до зменшення смертності від РШМ майже на 70% (за умови вакцинації мінімум 70-80% дівчаток). Крім того, додатковий економічний ефект від вакцинації для системи охорони здоров’я – це зменшення кількості біопсій та інших інвазивних процедур для підтвердження аномальних результатів мазків. Вакцина від вірусу папіломи людини зареєстрована у понад 100 країнах світу, у 20 країнах (зокрема США) – включена до національних календарів щеплень.

Illustration

Вакцинація дівчаток віком 9-14 років – один із основних профілактичних заходів у боротьбі з раком шийки матки.

Мета програми

Зміцнення репродуктивного здоров’я жіночого населення громади як важливого складника загального здоров’я, вплив на демографічну ситуацію, запровадження превентивних заходів у боротьбі з онкопатологіями та зменшення рівня захворюваності на рак шийки матки.

Завдання програми

    Формування регіональної політики щодо збереження репродуктивного здоров'я жіночого населення та профілактики раку шийки матки

    Збереження репродуктивного здоров'я жіночого населення громади

    Створення популяційного імунітету жіночого населення громади, шляхом профілактичних щеплень проти ВПЛ для запобігання виникнення раку шийки матки

    Зниження рівня захворюваності жінок на рак шийки матки