Image placeholder

Профілактика та раннє виявлення раку

Image placeholder

Профілактика та раннє виявлення раку

Вакцинація від гепатиту В сьогодні – попередження раку печінки в майбутньому

Гепатит В - це вірусна інфекція, що вражає печінку. Викликає як гостру, так і хронічну хворобу. Може призвести до цирозу та раку печінки.Зараження гепатитом В може спричинити рак печінки. Хороша новина полягає у тому, що існують доступні вакцини для захисту від вірусу й інші профілактичні заходи для зменшення ризику виникнення раку печінки.

Зв'язок між раком печінки та вірусом гепатиту В

Як показують дослідження, до 15% усіх випадків раку печінки у світі пов'язані з вірусом гепатиту В. Більшість людей, які заразилися вірусом, не знають, що інфіковані, і не отримують лікування для запобігання раку печінки.
Гепатит В – це вірус, який може призвести до хронічної інфекції печінки. Заразитися гепатитом В можна через статевий контакт, спільне використання голок або іншого обладнання для ін’єкцій наркотиків, або через передачу від матері дитині під час народження.

Шляхи передачі гепатиту В

Вірус передається із рідинами організму інфікованої людини:● кров● менструальні та вагінальні виділення● сім'яна рідина● слинаІнфікуватися можна через:● нестерильне медичне обладнання● нестерильне обладнання для манікюру, педикюру та татуювань● незахищений статевий акт

Ознаки та симптоми гепатиту В різняться залежно від віку. Більшість інфікованих дітей або дорослих з ослабленою імунною системою не виявляють симптомів, але від 30 до 50% людей віком від п’яти років відчувають такі симптоми як лихоманка, втома, втрата апетиту та нудота. Якщо у вас хронічний гепатит В, симптомів може не бути, або у вас можуть бути ознаки цирозу (рубцеві зміни печінки) чи раку печінки.

Ознаки гепатиту В

Пожовтіння шкіри та очей

Потемніння сечі

Надмірна втома

Нудота та блювання

Біль у животі

Профілактика раку

Найкращий спосіб профілактики гепатиту В – це щеплення. Сьогодні існує безпечна та ефективна вакцина для захисту від гепатиту В. Лікарі рекомендують усім дітям отримувати першу дозу вакцини проти гепатиту В при народженні. Діти до 18 років також повинні отримувати вакцину, якщо не отримували її раніше. Вакцина доступна і для дорослих старших за 18 років, які мають високий ризик зараження гепатитом В.

Як захиститися від гепатиту В

Єдиний надійний захист - ВАКЦИНАЦІЯ!

Можна обрати вакцину тільки від гепатиту В, або комбіновану : від гепатиту В та А

Якщо Ви або Ваша дитина пропустили щеплення за графіком, зверніться до свого сімейного лікаря і якнайшвидше зробіть його!

Поговоріть зі своїм сімейним лікарем щодо вакцинації себе та своїх дітей для запобігання раку печінки й інших проблем зі здоров’ям.

Обласні Центри громадського здоров’я часто проводять акції та безплатно тестують громадян на наявність гепатиту В.Стежте за діяльністю Центру громадського здоров’я МОЗ України та запитайте в них про таку можливість: https://www.phc.org.ua/