Виїзні обстеження

Illustration

Програма «виїзні обстеження жінок на рак шийки матки»

Рак шийки матки – четвертий за поширеністю рак серед жінок у всьому світі та другий найпоширеніший рак у жінок, які живуть у менш розвинених регіонах. Щорічно в Україні у майже 5000 жінок діагностують рак шийки матки, для половини з них хвороба виявляється смертельною. Головна причина такої високої захворюваності та смертності — відсутність профілактичних заходів (вакцинації проти вірусу папіломи людини) та низький рівень виявлення передракових станів і раку шийки матки на ранніх стадіях.
Наша організація системно займається скринінгом раку шийки матки . За роки діяльності (у доковідний і до воєнний час) ми здійснили близько 50 виїздів у села Волині задля обстеження на рак шийки матки, у результаті чого оглянули понад 2000 жінок. Під час виїздів в десятка жінок виявили рак, у понад п’яти сотень – передракові патології.

Illustration
Illustration

Висококваліфіковані лікарі Волинського обласного медичного центру онкології, Волинського обласного перинатального центру та інших медичних закладів щотижня їдуть у найглибші села Волині. Під час обстеження шийки матки лікарі роблять цитологічне дослідження і кольпоскопію, а біоматеріали везуть на дослідження у медичні заклади, в яких працюють. Таким чином, є можливість виявити передракові стани, рак та інші патології шийки матки. Для жінок обстеження повністю безоплатні. Оглядові набори, лабораторні дослідження, доїзд та роботу медиків оплачує наш Фонд, залучившись підтримкою благодійників. Жінки, що прийшли на обстеження у своїх селах, зауважують, що такі візити до них лікарів – чудова нагода зрештою зробити те, що тривалий час відкладали чи то через брак часу, чи то через фінансові, чи інші моменти.

Програма «виїзні обстеження дорослого населення на рак шкіри»

Illustration

Рак шкіри – підступне захворювання, яке швидко прогресує, якщо його вчасно не виявити та не розпочати лікування. Наша команда лікарів здійснює виїзди у віддалені райони Волинської області та обстежує чоловіків і жінок на рак шкіри й супутні патології. Ці обстеження є повністю безоплатними для населення. За час роботи Програми понад 1500 волинян були обстеженні на рак шкіри.
Досвід розвинених в соціально-економічному плані країн (США, Західної Європи) показує, що систематична робота в напрямку раннього виявлення дозволяє реально знизити рівень онкологічної захворюваності та смертності. Найважливішу роль у цьому процесі відіграє цілеспрямована й наполеглива протиракова боротьба, одним із різновидів якої є якісний скринінг.

Під час виїзних обстежень лікарі знаходили і рак шийки матки, і рак ендометрію, і передракові патології, і різноманітні недуги шкіри. Для частини з тих людей, у кого виявили патології і передракові стани, – це не прикрість, а гарантія того, що лікування буде успішним, бо хворобу знайшли вчасно. Сподіваємося, що і тим, хто після обстеження почув діагноз «рак», ми ще встигли допомогти.
Попереду – нові виїзди. Більше того, у перспективі маємо намір розширити межі своєї діяльності і на загальноукраїнський рівень. Робитимемо максимально багато, поки раннє виявлення раку серед українців не стане одним з пріоритетів у медичній площині для нашої країни.

Раннє виявлення раку рятує життя!